Polecany post

HISTORIA MOJEJ CÓRKI : ASTMA?

Mam na imię Tatiana. Mam 43 lata, jestem mamą i wygrałam walkę o zdrowie swojej  córki. Jeśli usłyszałeś od swoich lekarzy: ” nie wiem...

czwartek, 28 lipca 2016

CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI OLEJKU Z OREGANO.

WŁAŚCIWOŚCI OLEJKU Z OREGANO:




Choć przez długi czas olejek z oregano był zapomniany, na szczęście powoli wraca do "łask". Nic dziwnego - olejek z oregano to kwintesencja zdrowia!

 
Rewelacyjne właściwości olejku z oregano:



Oregano, inaczej zwane lebiodką pospolitą, od dawien dawna wykorzystywane było jako naturalny środek leczniczy. To dzięki zawartym w nim olejkom eterycznym - karwakrolu i tymolu, które wykazują silne właściwości antybakteryjne.


Lecznicze właściwości olejku z oregano:

Dzięki zawartości olejków eterycznych, flawonoidów, antyoksydantów oraz witamin ( A i C), olejek z oregano ma właściwości dezynfekujące, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, moczopędne oraz wspomagające pracę przewodu pokarmowego. Dzięki swoim właściwościom olejek z oregano znajduje szerokie zastosowanie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrze.


Zastosowanie olejku z oregano:

Ze względu na swoje właściwości olejek z lebiodki pospolitej znajduje zastosowanie w wielu obszarach zdrowia:
wspomaga zwalczanie bakterii opornych na antybiotyki,
ma właściwości zwalczające trudne w leczeniu grzybice, szczególnie  wywołane przez Candida albicans,
działa przeciwzapalnie,
zmniejsza ryzyko zarażenia infekcjami wirusowymi,
posiada silne właściwości antyoksydacyjne,
wspomaga trawienie,
hamuje procesy gnilne (mogą prowadzić do problemów trawiennych i owrzodzeń) w przewodzie pokarmowym.

Olejek można stosować w formie inhalacji, zewnętrznie na zajętą infekcją skórę lub wewnętrznie, w postaci płynu lub kapsułek.

Kiedy stosować olejek z oregano?

Choć stosowanie olejku z oregano zaleca się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, można korzystać z jego korzystnych właściwości w ciągu całego roku. Szczególnie przydatny może być przy nawracających infekcjach (np. zatok, uszu, górnych dróg oddechowych, a także uporczywych, trudnych w leczeniu infekcjach grzybiczych, bakteryjnych czy wirusowych.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz